wtorek, 13 sierpnia 2013

SYOSS Absolute Oil


Dziś króciutko o jedwabiu, w który zainwestowałam dość dawno. Jego niewątpliwe zalety to całkiem ładny zapach, widoczne wygładzenie i rzetelne zabezpieczenie końcówek. Jest to olejek, do którego postanowiłam wrócić latem  czyli SYOSS Absolute Oil.

S K Ł A D:
Cyklometikon – jest bezbarwną, płynną, bezwonną mieszanką silikonów, która jest niezwykle przydatna i uniwersalna, jako baza lub składnik bazy w kosmetykach i produktach pielęgnacyjnych do ciała, w cyklometikonie rozpuszcza się większość składników rozpuszczalnych w oleju, nie ma właściwości nawilżających ani „uzdrawiających”, nie wchłania się w skórę z powodu zbyt dużych cząsteczek, znakomicie rozsmarowuje się na skórę i włosy, nadając „puszystości” i miękkiego, jedwabistego uczucia zastępując olej w kremach sprawia, że są one mniej tłuste, rozpuszcza się w alkoholu, woskach, olejach (z wyjątkiem rycynowego), nierozpuszczalny w wodzie
Trisiloxane – filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego
Dimethinocol – substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów
Olej z nasion słonecznika – emolient tłusty, zastosowany w preparatach do pielęgnacji, tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), ponadto tworzy wyczuwalny film, który wygładza powierzchnię włosa, wykazuje działanie regenerujące
Olej arganowy
S U B S T A N C J E Z A P A C H O W E:
Benzyl alcohol – rozpuszczalnik, konserwant, może powodować podrażnienia skóry
Lilial – Aldehyd aromatyczny, może powodować uczulenie
Geraniol – Związek ten jest kontrowersyjny – z jednej strony jest naturalnym przeciwutleniaczem, badania dowodzą nawet jego działania przeciwnowotworowego i hamującego syntezę DNA, jednak z drugiej strony, jego obecność w kosmetykach codziennego użytku może wywoływać reakcje alergiczne
Cinnamal (cinnamaldehyde, aldehyd cynamonowy) i jego pochodne, hexyl cinnamal i amyl cinnamal, to bardzo często pojawiające się pozycje w składach kosmetyków. Są to dodatki zapachowe, naturalnego pochodzenia, pełniące funkcję perfumującą lub maskującą zapachy innych składników. Związek ten wchodzi w skład olejku cynamonowego i rumiankowego. W kosmetykach bardzo przypomina woń jaśminu, dlatego za sprawą tej pożądanej nuty, wykorzystywany jest również do produkcji perfum. Niestety aldehyd cynamonowy jest również alergenem i substancją drażniącą w wysokich stężeniach, jednak w preparatach pielęgnacyjnych te ilości są zwykle bardzo niskie i uznawane za bezpieczne. To dobra wiadomość dla wrażliwców, gorsza dla alergików – związek musi być uwzględniony na liście składników (INCI), dopiero przy stężeniu przekraczającym 0,001 % (w kosmetykach niespłukiwanych) lub 0,01 % (w spłukiwanych). Zatem brak jego obecności na etykiecie wcale nie musi oznaczać, że nie występuje w kosmetyku w śladowych ilościach i nie będzie oddziaływał na alergiczną skórę.
Citronellol – Alifatyczny alkohol terpenowy. Imituje zapach róży i geranium. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Limonen – Jednopierścieniowy weglowodór terpenowy. Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Linalol znajduje się na końcu listy składników wielu kosmetyków. Ten organiczny związek to nienasycony alkohol alifatyczny, należący do grupy terpenów, występuje w przyrodzie naturalnie. Wytwarzany jest przez ponad 200 gatunków roślin, głównie z rodzin Lamiaceae (mięta, aromatyczne zioła), Lauraceae (laur, cynamon, drzewo różane), Rutaceae (owoce cytrusowe), przez brzozę i niektóre gatunki grzybów. Najczęściej otrzymuje się go z olejków eterycznych (linalowego, kolendrowego, pomarańczowego) lub syntetycznie. Jego zapach jest intensywny, kwiatowy z nutą przypraw, zbliżony do konwaliowego. Badania laboratoryjne wykazały, że wdychanie tego związku może zmniejszać stres u szczurów – linalol zmniejsza aktywność ponad 100 genów, które ujawniają się w sytuacjach stresowych. W kosmetykach (środkach higienicznych, mydłach, detergentach, balsamach) linalol funkcjonuje jako środek zapachowy. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym. Nierzadko stosowany jest jako insektycyd (przeciw pchłom i karaluchom), odstraszacz komarów.
ALPHA-ISOMETHYL IONONE,
CITRAL,
Salicylal Benzylu

Podsumowanie: Jest to produkt typowo drogeryjny, więc nie ma się co nastawiać na wyjątkowo naturalny skład. Jeśli zależy Wam na naturalnej pielęgnacji o zbliżonym działaniu, gorąco polecam naturalne oleje zmieszane w stosunku 1:1, które występują w składzie SYOSS.
      ♡  
ASK.FM       TWITTER       INSTAGRAM       PINTEREST        BLOGLOVIN' 

Witaj na HR (to taki skrót od hairoutine). Cieszę się, że tu jesteś. Będzie mi bardzo miło, jeśli wyrazisz opinię na temat wpisu. Nie toleruję spamu, krytyki (chyba, że konstruktywnej). Jeśli chcesz wyrazić odmienne niż moje zdanie: droga wolna, tylko proszę, zrób to w sposób kulturalny. Twój komentarz w tajemniczy sposób zniknął? Cóż, najwidoczniej brakuje mi dystansu do siebie! Poniżej masz kilka opcji, na przykład reakcje. Dzięki nim możesz ocenić notkę w skali: zabawne - interesujące - przydatne. Jeśli chcesz udostępnij mój wpis na jednym z portali społecznościowych - Twitterze, Facebooku, Google+ lub na Pintereście.

4 komentarze :

  1. Dobrze, że nie zawiera alkoholu:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale sprawdza się w swojej roli czy nie? :>

    OdpowiedzUsuń
  3. czaję się na niego, ale czekam aż wykończę CHI :)

    OdpowiedzUsuń