niedziela, 13 lipca 2014

CZYM CIĄĆ WŁOS?


NOŻYCZKI FRYZJERSKIE
Nożyczki do strzyżenia to niezbędne narzędzie w pracy fryzjera. Wykonane z najlepszej jakości stali nierdzewnej, posiadające niezwykle ostre i precyzyjne ostrza tnące, mogą być z microszlifem lub bez - do technik ślizgu. O klasycznej prostej linii lub w wersji offsetowej by jeszcze lepiej leżały w dłoni i usprawniały wielogodzinną pracę czyniąc ją lekką i przyjemną. Są nożyczki w wielu rozmiarach, w wersjach również dla osób leworęcznych.

DEGAŻÓWKI
Degażówki służą do cieniowania, efiliacji* i innych zaawansowanych technik strzyżenia. Występują różne modele o różnej ilości zębów jedno- i dwustronne, ze stali polerowanej oraz satynowe.

BRZYTWY FRYZJERSKIE
Brzytwy fryzjerskie służą do strzyżenia, podgalania, cieniowania włosów, a także do bardziej zaawansowanych technik jak np. wycinanie wzorków. Posiadają wymienne ostrza.

*Efilowanie to przerzedzanie włosów z jednoczesnym zróżnicowaniem długości. Stosowane jest do uzyskania łagodnych połączeń pasm włosów o różnych długościach, podtrzymywania włosów dłuższych przez krótsze oraz nadania fryzurze lekkości. Włosy efilowane są łatwiejsze do ułożenia i zachowują nadaną im formę. ©

4 komentarze :

 1. Ostatnio do mody wchodzi też maszynka elektryczna, co trochę mnie kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem najlepsze są nożyczki fryzjerskie. ; D

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama tego nie robię, więc się nie martwię :D

  OdpowiedzUsuń
 4. mi fryzjerka obcina wlosy,wiec problem mam z glowy ;)

  OdpowiedzUsuń