niedziela, 19 października 2014

Prawda czy mit? ∞ Oliwa z oliwek ratunkiem przed siwizną?

Nakładanie oleju i masaż, od wieków stosowane są przeciwko siwieniu, nadmiernym przesuszeniu i wypadaniu włosów. Masaż z dodatkiem oliwy z oliwek jest jedną z najlepiej ocenianych starożytnych metod w odnowieniu dawnego, naturalnego koloru, zredukowaniu suchości włosów wzmocnieniu i nadaniu im blasku. Jak wiele z nas wierzy w zbawienną moc olejowania? A może są wśród czytelniczek włosomiłośniczki, które nie stosują tego zabiegu, uważając go za kolejny urodowy mit? Kto ma rację? Przekonacie się czytając poniższy wpis.

© Pinterest

Ogólnodostępne informacje na temat cudownych właściwości oliwy z oliwek:

1. Oliwa z oliwek głęboko odżywia suchą i zniszczoną skórę głowy, która może nieść za sobą sporo problemów zdrowotnych - łupież, puszenie się, utratę połysku. Może nie wiecie, ale łupież jest jedną z głównych przyczyn siwienia włosów w młodym wieku. Dzięki silnej zdolności do regeneracji skóry, oliwa jest pośrednim wybawcą przedwczesnego siwienia.

2. Oliwa z oliwek regeneruje włosy przesuszone promieniami słonecznymi. To przykre, że słońce zarówno dodaje blasku, jednocześnie go odbierając. Witamina D wytwarzana w trakcie opalania może ograniczać produkcję feomelaniny - barwnika odpowiadającego za jaśniejszy kolor włosów. Włosy wybielone promieniami słonecznymi stają się mniej odporne, a co za tym idzie - suche. Stosując oliwę z oliwek w prosty sposób naprawisz szkody wyrządzone przez słońce, przywrócisz włosom odpowiednie nawilżenie.

3. Oliwa z oliwek przywraca włosom odpowiednie pH, które sprawia, że nawet wilgotne włosy stają się odporne na szkodliwe działanie promieni i przywraca im naturalny kolor. Kiedy pH mieszków włosowych jest optymalne dla danego typu włosa, melanina działa prawidłowo.

4. Kolejnym niesamowitym faktem odnośnie właściwości oliwy z oliwek jest jej zdolność zregenerowania uszkodzeń chemicznych. Nadmierna stylizacja powoduje wyblaknięcie koloru. Dzieje się tak, ponieważ stylizacja również niszczy mieszki włosowe. Oliwa z oliwek wzmacnia słaby korzeń włosa, dzięki czemu barwniki odzyskują optymalne warunki. Zwiększa się produkcja eumelaniny zapewniającej przyciemnienie (powrót do naturalnego koloru) włosów, zmniejsza się produkcja feomelaniny, wspomnianej wyżej.

Cóż, zapewnienia dotyczące działania oliwy są niezwykle kuszące. Biorąc pod uwagę fakt, że nie tylko przywróci naturalny kolor, ale również dobrą kondycję włosów. Czy należy więc wierzyć, że oliwa z oliwek może zapewnić nam młodzieńczy wygląd do późnej starości? Niestety - starzenie się to naturalny proces pociągający za sobą zarówno siwienie jak i osłabienie komórek. Oliwa z oliwek z pewnością opóźni pojawienie się pierwszych siwych włosów, ale nie powstrzyma tego na zawsze. Bez wątpienia też wzmocni i nabłyszczy włosy, ale nie utrzyma ich naturalnej barwy.

♡  

ASK.FM       FACEBOOK       INSTAGRAM       BLOGLOVIN'


Witaj na HR (to taki skrót od hairoutine). Cieszę się, że tu jesteś. Będzie mi bardzo miło, jeśli wyrazisz opinię na temat wpisu. Nie toleruję spamu, krytyki (chyba, że konstruktywnej). Jeśli chcesz wyrazić odmienne niż moje zdanie: droga wolna, tylko proszę, zrób to w sposób kulturalny. Twój komentarz w tajemniczy sposób zniknął? Cóż, najwidoczniej brakuje mi dystansu do siebie! Poniżej masz kilka opcji, na przykład reakcje. Dzięki nim możesz ocenić notkę w skali: zabawne - interesujące - przydatne. Jeśli chcesz udostępnij mój wpis na jednym z portali społecznościowych - Twitterze, Facebooku, Google+ lub na Pintereście.

1 komentarz :

  1. Nie słyszałam o tym, że włosy mogą szybciej siwieć od łupieżu, ciekawe.
    Nakładam oleje na włosy od dawna (w tym oliwę z oliwek) na zmianę z maskę Biovax z olejkami.
    Włosy rzeczywiście się bardzo poprawiły.

    OdpowiedzUsuń