środa, 25 lutego 2015

5 pielęgnacyjnych trików, które odmienią Twoje życie!
1. Wsuwki + suchy szampon: Ten problem znany jest głównie posiadaczkom włosów niskoporowatych, gładkich i lejących. Twoje wsuwki lubią się ześlizgiwać? Aby lepiej się trzymały, spryskaj je suchym szamponem lub lakierem do włosów (proponuję szampon).
2. Wsuwaj wsuwki prawidłowo: istotne znaczenie w upinaniu włosów wsuwkami jest … prawidłowy sposób ich wsuwania! Falowana część wsuwki powinna być tuż przy skórze głowy.

3. Suchy szampon aplikuj przed snem: Twoje włosy nie są pierwszej świeżości, a rano wolisz spać niż użerać się z suszarką? Zaaplikuj suchy szampon przed snem! Rano obudzisz się z większą objętością i nie narazisz niepotrzebnie swojego zdrowia – skóra głowy przed wyjściem powinna być bowiem całkowicie sucha. Na skutek oziębienia głowy i różnicy temperatur nasz organizm staje się bardziej podatny na bakterie. Osobiście przez paradowanie z mokrymi włosami nabawiłam się porażenia nerwu twarzowego, czego z całego serca wam nie życzę.
4. Barwniki spożywcze: Odrobina naturalnego barwnika spożywczego dodanego do maski lub odżywki pomoże zneutralizować niechciany kolor. Przykładowo – blondynki – żółte refleksy ochłodzą fioletem, który w przeciwieństwie do gencjany – nie wysuszy włosów.5. Zmocz głowę. Wyobraź sobie gąbkę – kiedy jest sucha wchłania znacznie więcej wody niż przed zamoczeniem. To samo dzieje się z włosami – suche wchłaniają znacznie większą ilość chemikaliów chlorowanej wody lub niszczących je soli znajdujących się w wodzie morskiej. Dlatego przed kąpielą – zmocz głowę wodą z kranu lub mineralną.

♡  
ASK.FM       TWITTER       INSTAGRAM       PINTEREST        BLOGLOVIN' 

Witaj na HR (to taki skrót od hairoutine). Cieszę się, że tu jesteś. Będzie mi bardzo miło, jeśli wyrazisz opinię na temat wpisu. Nie toleruję spamu, krytyki (chyba, że konstruktywnej). Jeśli chcesz wyrazić odmienne niż moje zdanie: droga wolna, tylko proszę, zrób to w sposób kulturalny. Twój komentarz w tajemniczy sposób zniknął? Cóż, najwidoczniej brakuje mi dystansu do siebie! Poniżej masz kilka opcji, na przykład reakcje. Dzięki nim możesz ocenić notkę w skali: zabawne - interesujące - przydatne. Jeśli chcesz udostępnij mój wpis na jednym z portali społecznościowych - Twitterze, Facebooku lub na Pintereście. Buziaki!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz