wtorek, 27 października 2015

Vicks - niezwykłe właściwości na pozór zwykłej maści

Znamy ją wszyscy. Maść, która swoim zapachem wywołuje wiele wspomnień: najczęściej te z dzieciństwa, kiedy mama smarowała nam plecy i klatkę piersiową przed snem w trakcie przeziębienia czy choroby. Osobiście go uwielbiam i chętnie sięgam po produkty z olejkiem kamforowym lub kamforą w składzie, która na szczęście mnie nie uczula. W trakcie chorobowego przeszukiwania internetów, zupełnym przypadkiem trafiłam ostatnio na artykuł z zastosowaniami Vicku, z którymi dotąd zapewne się nie spotkaliście. Czyżby Vick, podobnie jak Amol był dobry na wszystko i pomagał w znacznie większym zakresie dolegliwości niż problemy z oddychaniem?
1. Ból głowy. Mimo zastosowania tabletek przeciwbólowych ból nie ustąpił? Posmaruj Vickiem czoło lub skronie. Mentolowy zapach obniży ciśnienie i uśmierzy ból.

2. Przyspieszenie procesu gojenia. Aplikacja maści na zranienia przyspieszy proces regeneracji, zapobiegając jednocześnie infekcjom bakteryjnym.

3. Ukojenie dla gardła i ... stóp. Posmaruj obficie klatkę piersiową, stopy i załóż skarpetki. Kaszel ustąpi po chwili, a rano będziesz jak nowo-narodzona! 

4. Koniec z drapaniem poduszek! Aby oduczyć swojego kota drapania wszystkiego, co nawinie mu się pod pazur, delikatnie posmaruj powierzchnię, do której Twój czworonóg ma ogromny sentyment. Koty nie cierpią intensywnych zapachów takich jak pieprz, cytryna i kamfor. - Wydaje się ciekawe, z pewnością wypróbuję.

5.Trening czyni mistrza! Aby oduczyć psa oznaczania terenu, smaruj Vickiem obrzeża miejsc, w których chętnie znaczy teren.

6. Sposób na komary. Eukaliptus, kamfora i mentol skutecznie odstraszają znienawidzonych przez nas krwiopijców. 


7. Remedium dla bolących mięśni - Vicks uśmierza ból i ma działanie rozluźniające. Pobudza krążenie i gwarantuje natychmiastową ulgę, wystarczy, że bolący obszar posmarujesz grubą warstwą maści.

8. Zapobiega grzybicy paznokci - jeśli po regularnym wcieraniu Vicku zauważysz, że paznokcie ciemnieją, będzie to alarm, że nieświadomie cierpiałaś/cierpiałeś na grzybicę. Zalecane jest 2-tygodniowe wcieranie maści, by pozbyć się wszelkich pozostałości grzybów atakujących płytkę.

9. Ukąszenia i ugryzienia - jeśli jesteś narażony/narażona na ugryzienia przez kleszcze, posmaruj odkryte części ciała Vaporubem. Intensywny zapach zdezorientuje ich zmysł węchu.

10. Co prawda nie posiadam konia i szczerze powiedziawszy trochę się ich boję, ale okazuje się, że Vicks to też dobry sposób na koncentrację - profesjonalni jeźdźcy konni smarują przed wyścigami okolice nozdrzy swoich podopiecznych - w ten sposób tłumią intensywny zapach klaczy, który mógłby dekoncentrować samców.

11. Ból ucha - jeśli przewieje Cię wiatr, przed wizytą u lekarza posmaruj zewnętrzną okolicę ucha - tak jak pisałam wyżej, Vaporub uśmierzy ból.Niektóre punkty mnie zaskoczyły, a zwłaszcza metody postępowania ze zwierzętami. Sama mam kota-szaleńca, który pomimo obecności drapaka w domu, zaprzyjaźnił się z rogówką i obiciem drzwi. Ciekawi mnie czy znacie jakieś inne zastosowania dla Vicku? W przyszłości opublikuję metody inhalacji i przepis na domowe kule do kąpieli z wykorzystaniem tego wielozadaniowego specyfiku. Dajcie znać w komentarzu, za co cenicie sobie Vick!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz